איטום גגות

איטום גגות

נושא האיטום של הגג הוא חשוב מאוד ולא תמיד אנחנו נותנים לו את החשיבות  הנכונה, ואז בחורף בגשמים הראשונים אנחנו מופתעים  ומגלים את  בעיות הרטיבות והנזילות

ובכל הבית יש לנו דלים של מים וסחבות.

או במקרים יותר קיצונים שהמים למשל מחלחלים לארון החשמל  גם החלפת חשמל בבית ונזקי רטיבות שוניםכמו הרס של השיפוץ האחרון שעשינו.

לפני שמחליטים  לאטום חשוב להבין ש איטום גגות דורש הכנות מקדימות ורצוי להזמין מומחה לאיטום בעל תעודת קבלן רשום באיטום מבנים ובעל הסמכות

גובה,אוטם מורשה וביטוח בתוקף. לפעמים הפרט הנכון יותר יקר מקבלן הזפת שהציע לכם הצעה יותר זולה אך חשוב לזכור שלפעמים "הזול זה היקר"

זפת  (ביטומן חם) יכול לתת תוצאות טובות אם מבצעים אותו כהלכה בשכבות לפי התקן ובכמות הנכונה אך הבעיה היא שרוב הזפתים לא מבצעים את המערכת בצורה נכונה

והמחיר באמת מפתה וזול אבל התוצאה לא מספקת והנזילות חוזרות במהרה ו איטום גגות דורש ידע ומקצוענות בתחום האיטום.

מעבר לכך שבכל שנה אתם מחויבים לקבלן הזפת שיבצע בעבורכם בתשלום הלבנה חוזרת של הגג .

מה שבמצטבר כבר הייתם מבצעים יריעות ביטומניות או יריעות p.v.c  הייתם מגיעים לאותו המחיר וללא התעסקות מיותרת בגג . עם אחריות של 10 שנים ללא התעסקות מיותרת.

איטום גגות בצורה יעילה דורש הכנת תשתית טובה והתיחסות לדרכי הניקוז מרזבים בדיקת תקינות של המרזבים

שיפועים מדויקים לכיון המרזבים  חיתוך ברזלים חודרניים או אלמנטים ישנים שמבוטלים מן העולם גם לגבי כבלים מבוטלים ,אנטנות וכ"ו.

הכנת רולקות  מבטון  (העגלות ) בכל היקף שטח הגג וסביב אלמנטים כגון קוביות בטון וכדומה.

איטום מקדים של צנרות ומקומות ע"פ צורך וע"פ סריקה ויזואליתלפעמים ישנם חורים או סדקים נמיים,שמחדירים גם הם מים לכן לפעמים בפעולה קטנה אפשר למנוע בעיה.

מריחת פריימר בכמות טובה ומדויקת במידה ומדובר בחומרים הדורשים פריימר (חומר מקשר).

עבודה נקייה תמיד חשוב לנקות טוב את המשטח לפני איטום אם ניתן ורצוי לשטוף בלחץ גבוהה  ולאחר ייבוש להתחיל את מלאכת האיטום

תשתית מבריקה ללא אבק,בוץ,ושאר ליכלוך משמע אדזיה (קושר הידבקות)  טובה של חומר האיטום למשטח הרצוי וכך נמנעים מניתוק של חומר האיטום.

מעבר לכך באיטום גגות רצוי גם לתת דגש על נושא הבידוד התרמי (חום קור) ולפעמים גם האקוסטי גגות פח למשל שהגשם מכה בהם והם מרעישים.

שיטות הבידוד הם שונות ומשתנות ע"פ סוג מערכת האיטום ניתן לבודד באמצעות לוחות פוליסטירין משוח ברמות שונות או באמצעות התזת פוליאוריטן.

או במצעות שיטות כגון "הגג הפוך" שיטה זו מתבצעת ע"י קלקר בד הגנה וחצץ שטוף . כך מקבלים גם בידוד וגם פילטר למים.

המקרים בהם הבנייה היא חדשה אז לאחר יציקת התקרה האחרונה בבית משמע גג מהצד העליון חשוב מאוד לתת חוסם אדים מערכת לחסימת אדים עם נשמים

בכדי למנוע היווצרות של עיבוי ברגע שנקודת הטל נשברת תהליך שקורא בשעות הקטנות של הלילה מי הטל חודרים לתוך הבית ונוצר עיבוי גם עם מערכת האיטום מצויינת ואטומה מצב זה יכול לקרות

מערכת חוסמת אדים מונעת  מהתליך לקרות מערכת האיטום יושבת מעל למערכת חסימת האדים.

חוסם אדים גם יכול להיות שכבה של ביטומן חם 75/25  של כ 1.5 קילו למ"ר ועליו יוצקים בטון שיפועים  או מדה עם נשמים תפקיד הנשם הוא לתת אויר ולפלוט אוייר בכדי לא ליצור מצב שהחוסם מזיע

ומחדיר מים ובכדי לתת לחוסם לפלוט את האדים כמובן.

עוד נושא חשוב מאוד הוא תכנון מערכות על גבי הגג מה שבפועל לצערי כמעט ולא קורה כאן  רצוי לצקת קוביות בטון ולהניח את דודי השמש והמזגנים עליהם ואז ניתן לאטום כמו שצריך כמובן שאפשר

לאטום גם בלי ע"י טכניקות שונות אבל תמיד רצוי לתכנן דברים עם הנדסת אנוש חכמה  וחשיבה קדימה מבחינת נוחות ומבחינה מקצועית לצמצם את אפשרות כניסת המים .

כנ"ל גם לגבי צמות של  צנרת ומזגנים יציקת קוביות ועיבוד עליות מצמם את אפשרות כניסת המים ונוח יותר לאיטום מבחינה הרמטית.

במידה וישנם מתקנים גדולים כגון צ'ילרים ותעלות מיזוג גדולות וכדומה רצוי גם לצקת הגבהה לרגלים שכלל המערכת תהייה מעל גובה פני האיטום ושתייה גישה לאטום כמו שצריך.

פתחים לתוך מבנה,סקייליט,חלונות אור,ופתחי שרות ,פיר וכ"ו  דורשים סגירה הרמטית לכן גם בהם חשוב לבנות אותם בצורה נכונה עם הגבהה מתאימה ואז גם פרט האיטום הייה כמו שצריך.

קירות מעטפת בגגות גם יכולים להווה בעיה וכשלים מבנה הקיר איטום הטופיננג החלק העליון שייש או טייח וכ"ו בחומר תואם, משטח הקיר עם יצירת שן,סכין לאף מים ומניעת כניסת המים לתוך חיבור קיר ותקרה.

במקרה ומדובר בקירות מרוצפים חשוב לתת דגש בכוחלה,רובה. מילוי נכון של חומר איטום נכון הדגש על אלמנטים חודרניים.מפני שאיטום גגות משתנה מגג לגג לכול מבנה צריך להתאים פרט לאיטום ע"פ המבנה.

בגגות ללא קירות חשוב שהייה קו חיים קבוע שנבנה ע"י מהנדס מוסמך או כל מי שמוסמך לבנות. קו החיים הוא אלמנט כבל פלדה אל חלד או מרצועת בד מחוזקת שמתוח על עוגנים קו זה הייה מסביב לגג

בנוסף יש לסמן 2 מטר פנימה לגג בכל ההיקף ע"י  צביעה  וסימון בצבע בולט  חוקים אלו מונעים מצב של נפילה מגגות ואף מוותאו פציעה חמורה וחשוב לא פחות מונעים תביעות מיותרות מה שחשוב הוא לבדוק                      שכל אדם העובד בגובה שמגיע לעבוד אצלכם הוא בעל הסמכה לעבודות גובה ובעל הציוד הכלים והניסיון לעבודות גובהה.

מעבר לכך רצוי שגם מזמין העבודה וגם מבצע העבודה היו בעלי ביטוח בתוקף נושא הביטוח בעבודות הנדסיות חשוב ביותר הכל טוב עד שקורה משהו תאונה חס וחלילה או נזק שנגרם לרכוש.

רצוי תמיד לבטח ולצמצמם נזקים.

אחריות: חשוב מאוד בסיום העבודה לבקש תעודת אחריות ולבצע הצפה לגג לבדיקת איכות מערכת ובכדי לדעת שלא תופתעו כבר בגשם הראשון

האחריות היא בעצם הסמכתא שהקבלן מתחייב לאיכות המערכת מבחינה מקצועית.

איטום גגות והסמכות רלוונטיות רשם הקבלנים מסמיך את הקבלנים ע"פ חוק רישום קבלנים 1969 לכל קבלן אמור להיות רשיון קבלן המסמיך אותו על פי חוק.

בנוסף ישנה הסמכה של מכללת בילדינג ושל מכון התקנים הישראלי  האוטם המורשה  הסמכה ב לומדים את מלאכת האיטום ע"פ תקן 1752. המכה זאת היא בסיס

לידע ונסיון של קבלני איטום חשוב לבדוק שמשבצע לכם עבודה הוא מוסמך לעבודה.

רצוי גם לבדוק לקוח או שנים של אותו קבלן לראות אם הם מרוצים ובעיית האיטום נפתרה.

איטום גגות ושיטות שונות  ישנם המון מערכות איטום  יריעות ,מריחות,התזות ויציקות של כל מיני חומרי איטום היום ישנו פיתוח רב של כל העוסקים בדבר של חומרי האיטום

אין פה טוב או יותר טוב יש פה עניין של מתאים לתשתית או לא. לא כל חומר איטום מתאים  .

אנחנו מומחים באיטום גגות ענקיים בפרויקטים גדולים וקטנים כאחד  אנחנו באיטום סופי בעלי ידע וניסיון עצום בתחום האיטום גגות,האיטום והבידוד ובענף הבנייה.

לכן לקוח יקר תתקשר עוד היום אלינו ונתאם פגישת יעוץ ללא התחיבות וללא תשלום.

IMG_1749

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a123